אלדן
banner
   
   

מקררים 

מקררים הם ללא צל של ספק אחת ההמצאות אשר הפכו את חיינו לנוחים יותר. לפני המצאתם של מקררים לא היה יכולת של ממש לשמור מזון טרי לתקופות ארוכות מבלי שהמזון יתקלקל או ייאבד מטעמו. תרבויות שונו ניסו והצליחו לא פעם להתמודד עם היעדרותם של מקררים בימים שקדמו להמצאת החשמל ובימים שקדמו לכך שמקררים היו דבר מה שנגיש יחסית לכולם ונמצא בהישג ידם של רבים. במדינות חמות למשל מצאו דרך לשמר את המזון ללא שימוש כלל במכשירים מקררים. במדינות אלה יש תיבול מאסיבי של האוכל בעזרת תבלינים שונים וחריפים. ככל שהאוכל מתובל יותר כך לא פעם הוא שומר על טריותו.

מקררים

 
מקררים הם המצאה אשר שפרה מאוד את חייהם של רבים וכיום מקררים הם חלק בלתי נפרד מתרבות השפע. אין עוד צורך לדאוג שמה שנקנה היום צריך להיאכל ולהגמר עוד היום או מקסימום מחר. כיום בעזרת מקררים ובעזרת מקפיאים ניתן לשמור אוכל לתקופה של כמה שבועות. מקפיאים עוזרים לנו אפילו לשמור את האוכל לתקופה של חודשים מבלי שהוא יתקלקל או ייהרס. לפני המצאתם של מקררים לא הייתה בכלל יכולת לשמור מוצרי חלב שונים, ביצים וירקות טריים מבלי שהם ייהרסו. כיום בעזרת מקררים ניתן לעשות קניות כל שבוע או כל שבוע וחצי מבלי לחשוש לרגע אחד שמוצרי המזון שבתוך מקררים יתקלקלו.
 
מקררים מגיעים היום במגוון אדיר של עיצובים. ניתן להשיג מקררים אשר מגיעים בצבעים שונים, בגדלים שונים ובעיצובים שונים. ישנם מקררים אשר מעוצבים כך שמבפנים הם מחולקים לתאים רבים וכך נוח יותר לסדר את דברי המזון שבתוכם. ישנם מקררים כפולים בהם דלת אחד פותחת את המקרר ודלת אחרת פותחת את המקפיא. מקררים אחרים מעוצבים כך שהמקפיא נמצא מעל המקרר או מתחתיו. בחנויות חשמל ניתן להתרשם מעיצובים נוספים של מקררים.