אלדן
banner
   
   

ברזים

ברזים כיום הינם משוכללים בהרבה מכפי שהיו בעבר. כל הזמן ישנם חידושים שונים בתחום עיצוב הבית. כחלק מחידוש מתמיד של כל האביזרים אשר מיועדים לשימוש ביתי וכחלק מניסיונות לעצב מחדש בצורות מפתיעות אביזרים שונים יש גם השקעה של חברות שונות בעיצוב ובשכלול של ברזים. אחד השכלולים של ברזים המיועדים למטבח הוא שניתן לקבוע את פיזור זרם המים. ברזים אשר מיועדים למטבח יכולים להוציא זרם מים אחיד וחזק אשר מרוכז ויכולים גם להוציא זרם מים מפוזר. כמו כן, כיום מיוצרים ברזים אשר ניתן להוציא אותם ומושכים אותם על ידי חוט מתכת ארוך. כך ניתן לנקות בעזרת ברזי מטבח פינות שונות במטבח ואפילו בכיור שללא חוט זה אי אפשר היה לנקות אותם ביעילות.

 
ברזים למטבח אכן נהנים בעשורים האחרונים מחידושים שונים. באמצעות חידושים אלו שימוש בברזים במטבח נהיה דבר נוח יותר ונעים יותר. גם ברזים באמבטיה ובמקלחת נהנו מחידושים שונים. כיום ניתן להתאים את עוצמת זרם המים על-ידי סיבוב או לחיצה על כפתור אשר ממוקם על ברזים במקלחת. ישנם אף ברזים אשר רוטטים בצורות שונות. ברזים אלה אינם רק מוציאים מים אלא גם מעניקים עיסוי בזמן המקלחת. ברזים אלה כמובן עולים הרבה יותר מן ברזים רגילים וסטנדרטיים אשר מותקנים אצל אנשים רבים. כדי לחסוך במים במדינת ישראל אנשים רבים התקינו על הברזים שלהם מכשירים הקרויים 'חסכמים'.
 
ברזים עברו לא רק שכלולים שונים מבחינת הפונקציונאליות שלהם אלא עברו גם שכלולים מבחינת המראה החיצוני שלהם. ניתן לרכוש ברזים שונים אשר מעוצבים בשלל רחב של צורות. כמו כן, ניתן להשיג ברזים אשר מיוצרים מחומרי גלם שונים ומיוחדים. ניתן גם לעצב כיורים או מקלחות על-ידי ברזים אשר ממוקמים במקומות יוצאי דופן. למשל, כיורים אשר בדפנותיהם מותקנים ברזים.